קורס סקיפרים

להפליג על יאכטה אל האופק, לצאת אל הים הפתוח בשמש עם האנשים הקרובים אלינו.

מוסיקה ברקע עם יין טוב יקרבו אותכם לעולם שלנו שקל מאוד לאהוב.

השקט והרוגע של הים יוציאו אתכם מהשגרה, החלק המקצועי והחווייתי משתלבים אצלנו בקורס.

קורס סקיפרים – מה זה כולל?

למה לעשות דווקא אצלנו רישיון סקיפר?

Adva Sail איתך כל הדרך לרישיון

קורס הסקיפרים הינו הקורס היוקרתי של Adva Sail ,
אנו מודים על האפשרות שניתנה לנו להכשיר אוהבי ים 
חדשים.

אצלנו בבית הספר אנו משלבים את החלק המעשי תוך כדי ההתקדמות עם החומר
העיוני ובכך אנו מטמיעים את הרקע התיאורטי עם ההתנסות המעשית .
בעתיד הקרוב תוכל לקחת את המשפחה והחברים לשייט תחת פיקודך כסקיפר מוסמך ומקצועי.
בהפלגות אנו מתרגלים גישות עם הספינה לרציף , שימוש במכשור אלקטרוני, הטלת עוגן ,
תמרוני מנוע ,ניווט , הפלגת לילה ,והפלגות חופיות להכרת חופי הארץ והכניסות למרינות השונות.
אנו צוות בית הספר עוסקים שני עשורים בלימוד מקצוע השייט ונעשה כל שאפשר שתלמידנו
לא רק יקבלו הסמכה אלה כלים וידע מעשי אשר לו תזדקקו בים שקט או סוער.

בגמר החלק העיוני והחלק המעשי התלמידים ייגשו למבחן מסכם שנערך ע"י בוחן של
משרד התחבורה ולמסיימים בהצלחה מוענק רישיון משיט ספינה חופי.

תכני הקורס

הקורס מועבר בכיתה עם ממשק מבחנים אינטרנטיים אונליין.

החומר המקצועי והטוב ביותר ניתן בקורס משיטי היאכטות של Adva Sail

הקורס העיוני מורכב מארבעה מקצועות  :

ימאות ספינה – מפרשנות , חוקי דרך , מטרולוגיה , עגינה,מקרים ותגובות ועוד..

ניווט חופי – הכרת המפה הימית , מציאת מיקום, מציאת אתר ,
שגיאות המצפן ועוד…

מכונאות – הכרת מנועי 4 / 2 פעימות , מערכת קירור,
מערכת שימון, משאבות ועוד..

ניווט מכשירים – G.P.S , מד רוח, קשר, מצפנים, ועוד…

קורס סקיפרים- לאוהבי הים והמרחבים הכחולים

 

אנשים רבים אוהבים את הים, חלק בכדי לדוג ולנקות את הראש, אך חלק אוהבים לשוט בכדי להכיר מקומות חדשים . ישראל מהוה מקום לגישה נוחה, היות והיא ממוקמת במזרח התיכון, כך שניתן לשוט ממנה אל כל מקום , במיוחד ליעדים באירופה. ישנם כאלה שרוכשים יאכטה פרטית, כך שניתן ליהנות מטיול משפחתי, או עם חברים. הבעיה היא שעל מנת לנווט את הסירה או היאכטה, יש להוציא רישיון באמצעות קורס סקיפרים.. מדובר על קורס, אשק בו לומדים להשיט יאכטה. הקורס מתחלק לשניים, כשאר בחלק הראשון של הקורס הינו עיוני והחלק השני יהיה מעשי. קורס סקיפרים יתן לכם את כל הכלים שאתם צריכים בשביל להפליג על פני הים בכל מקום אשר תחשקו, וחשוב מכך את הרישיון לעשות זאת.

 

מדובר על לימודים מורכבים ונשואים שונים, כגון: מכונאות, סירות קטנות כגון יאכטה על מנוע בנזין, מנוע דיזל ועוד סוגי מנועים לסירות. בנוסף יילמד בקורס הסקיפרים גם על מצברים. במידה והיאכטה מתקלקלת, ניתן יהיה לדעת כיצד לתקן את היאכטה. למשל המכ"ם יש לדעת כיצד הוא עובד ואם הוא מתקלקל, על הסקיפר לדעת כיצד יש לתקן אותו. יש להכיר היטב את המפות, הניווט לדעת לגבי קשרים של הרוח ועוד. יש לדעת להתחשב בזרמי המים, ללמוד חוקי דרך, ימאות מטאורולוגיה, חבלים, עוגנים ועוד.

 

 

להגשים חלום בקורס אינטנסיבי לסקיפרים

 

כאשר נרשמים ללימודים כמו קורס סקיפרים, יש לעבור מבחנים מכמה משרדי ממשלה כגון: משרד התחבורה ומשרד הספנות. המבחנים העיונים מתבצעים לפי השיטה האמריקאית והכוונה היא כמובן למבחנם העיוניים במיוחד בכל הקשור למבחן ניווט מפות. במבחן , מיישמים את כל מה שנלמד בקורס ויש להתכונן למבחן הסופי באופן הנכון ביותר. יש לדעת כי בנוסף על התלמידים ללמוד גם קורס עזרה ראשונה ללא כל תוספת תשלום. המבחן המעשי האחרון יהיה הטסט, כשאר לפניו החומר שנלמד יהיה באופן מאסיבי ואינטנסיבי ובמשך שבוע, התלמידים יוצאים לים בכל יום, בכדי להתכונן היטב לטסט ולעבור אותו בהצלחה. במידה ותלמידים עוברים את הטסט הם יקבלו רישיון לכלי שיט ליאכטה שאורכה 24 מ' ומשקלה 100 טון.

 

רישיון סקיפר, החל לתפוס תאוצה בכל העולם, היום רבים חיים על היאכטה שלהם, חוסכים הרבה כסף ומטיילים בעולם. ישנם זוגות שפורשים מוקדם יחסית לפנסיה וחיים שנים רבות באופן כזה, הרגשת החופש והמרחב אין להם מחיר וכמובן החיסכון הרב בכסף, כאשר ישנה יאכטה שהיא מגורים נוחים. יש שרוכשים יאכטות מפוארות ויש כאלה שרוכשים יאכטות זולות יותר, אבל לבטח מדובר על איכות חיים גבוהה ויוצאת דופן לאוהבי, הטבע החופש והים.

 

.ספורט השיט פונה לכל גיל

 

לאחר שתעברו את המבחן בסיום קורס סקיפרים, תוכלו להצטרף למועדון שיט. למעשה ספורט השיט, פונה למגוון ב של גילאים מצעירים ועד מבוגרים ותמיד זה מרגש, לגלות מקומות חדשים. זו ההזדמנות שתוכלו באמצעותה להפליג באופן עצמאי ולשף חברים בחוויה. הפלגה עצמאית, דורשת השקעה רצינית, אם מהבחינה של המשאבים הכספיים וכן, הזמן שיש לסיים בו את לימודי הסקיפרים. מי שמעוניין, יוכל לקבל רישיון סקיפרים בינלאומי באמצעות קורס מתקדם יותר.

 

בישראל ישנם כמה בתי ספר לשיט ובכל מרינה כמעט, קיים בית ספר אחד, אשר ניתן יהיה לעבור בו קורס סקיפרים. כאשר אתם בוחרים בית ספר, יש להגיע למקום, להיפגש עם המדריכים ולחוש את האווירה, התחושה של התחברות למקום וכן, לבדוק את המיקום, דרכי הגישה, פקקים בשעות שיש להגיע לבית הספר ומקום חניה.

 

מה קורה כאשר בסיום הקורס לא תחושו עדיין מוכנים לשייט?

 

 

ברוב בתי הספר שבהם תלמידים נרשמים אל קורס סקיפרים מכינים את התלמידים לקבלת רישיון שייט, אך לא מעבר ולכן, תלמידים רבים מסיימים את הקורס בהצלחה, אך עדיין יש בהם את התחושה שהם לא מוכנים להשיט עדיין יאכטה. הסיבה לצמצום שעות השייט והתרגול המעשי היא כלכלית. יש לדעת, כי שעות ההפלגה הן יקרות היות ומדובר גם על כלי שייט ומדריך כאשר בקורס ישנם מספר קטן של תלמידים. יש לשים לב בהרשמה לקורס, כי ישנן מספיק שעות כאשר הדגש יהיה על השעות של הלימודים המעשיים. ישנם בתי ספר לשייט שהם וותיקים אולי זה יישמע כיתרון, אך לעיתים זה גם מהווה חיסרון בשל השחיקה. דווקא בבתי ספר חדשים לשייט קיימת התלהבות והשקעה רבה יותר בתלמידים.

 

למעשה, לא לכל אחד יש כסף רב,אבל אם אתם אכן אנשים שאוהבים מאוד את הים, תוכלו עדיין ליהנות מטיולים ארוכים בים באמצעות השקעה כספית שאינה גבוהה, אם תשתייכו למועדון שייט שבו ניתן יהיה לצאת להפלגות עם אחד מכלי השייט שקיימים במועדון בגלל שאתם חברים במועדון. חברות במועדון שייט עשויה לעלות כ-500-1000 ₪ לחודש. כל אחד יכו להמשיך לרמה גבוהה יותר של קורס סקיפרים, כך שיוכל גם לצאת את הארץ לחופים בחו"ל.

 

הים אינו מגרש משחקים ולכן יש לקחת את קורס הסקיפרים ברצינות

 

יש לזכור כי רישיון סקיפר, חייב להיעשות באופן מקצועי וללמוד בבי"ס לשייט באופן מסודר. כל אחד יכול למעשה להוציא רישיון שייט, אך יש לזכור כי הים אינו מגרש משחקים ויש לשקול את הנושא בכובד ראש. ראשית, מועדון היאכטות שבו תלמדו את הקורס חייב להיות מוכר רשמית ע"י מנהל הספנות כבית ספר לשייט. יש לשקול גם לגבי סוג היאכטות שתשוטו עליהן במהלך הלימודים. על בית הספר אשר עורך קורס סקיפרים, חובה לספק לתלמידים את הניסיון הרב ביאכטות השונות, כך שתוכלו לשוט על כמה יאכטות מסוגים שונים גם בעתיד.

 

דעו, כי אין תחליף להתרשמות אישית ובכל בית ספר יציעו לכם הפלגות ניסיון שבה תוכלו לבחון את הצוות מבחינת היחס לתלמידים והאווירה הכללית בכלל. תוכלו להתרשם גם מהתלמידים, כאשר תשאלו אותם את השאלות הנכונות וכך, תוכלו לבחור את בית הספר לשייט שנראה לכם אמין ויעיל ולהירשם אל קורס סקיפרים, כשאר אתם דליתם מידע רב על הקורס, כך שתהיו מוכנים לקראת הלימודים, עד לרישיון הנכסף ולהמשיך הלאה לרישיון סקיפר בינלאומי.

 

הקורס שיסייע לכם להתנתק מהיבשה ולצאת אל החופש

 

כאשר מסיימים קורס סקיפרים בוגרי הקורס חשים חופש מוחלט, כאשר הניתוק מהיבשה, המטלות, החיבור לטבע מאפשרים לסקיפרים החדשים לחוש תחושה של חופש אמיתי. נשם רבים יוצאים אל הים כאשר הם משיטים בעצמם יאכטה וחוזרים עם תחושת סיפוק אדירה , כאשר הם ממלאים את המצברים באנרגיות מחודשות. קורס זה, נקרא "משיט 30". קורס משיט , נמשך בין 6-9 חודשים ומתחלק ל-4 שלבים תיאורטיים, כאשר לאחר שלבים אלה, מתקיים מבחן מטעם משרד התחבורה וקורס מעשי אשר בסיומו עוברים מבחן מעשי.

 

יש לקחת בחשבון, כי קורס סקיפרים, אינו הליך פשוט ולפני שנרשמים, יש להבין היטב במה זה כרוך. לימודים בקורס יאכטות מורכבים והם כוללים: מכונאות, חשמלאות, ניווט, ימאות והתנסות עד לטסט המעשי שבו המשתתפים יצטרכו להפגין יכולת מעשית בניהול ותפעול יאכטה. מדובר על קורס מקיף ומעמיק, אשר דורש השקעה והתמדה והרווח בסופו של הקורס יהיה רב, היות ואין התלמידים א בוגרי הקורס, תלויים באף אחד והם יוכלו לקחת את המשפחה לשיט ולנופש. במידה ואתם מתחברים לים, יש לכם חוש טכני ואתם רואים את עצמכם משיטים יאכטה, זה הזמן להירשם לקורס משיט המתאים לכם ככפפה ליד.

הקורסים מועברים בסניפים אשדוד אשקלון ובאר שבע.

מה זה סקיפר?

הסקיפר נחשב לאחד מתפקידי המפתח על כלי השייט, בדרך כלל סקיפרים הם אנשים שאוהבים וחיים את תחום הים. אם את/ה חושב/ת שיש לך את היכולות הנדרשות להיות סקיפר/ית היכנס/י לאתר לפרטים נוספים…

אילו תכנים נלמדים במסגרת הקורס?

בקורס נלמדים נושאים שונים, מהשלב הבסיסי ביותר של הכרת המכונה, הכרת כלי הניווט ושימוש במפות הימיות ועד השלב המעשי בו לומדים להשיט את כלי השיט. קורס רחב ומקיף המכיל מגוון רחב של תכנים. רוצים לדעת עוד על הנלמד בקורס? הכנסו לאתר לכתבה המלאה…

מה הם תנאי הקבלה לקורס?

קורס הסקיפרים שלנו מתאים לכלל אוהבי הים והשיט. אין דרישה לניסיון או ידע קודם בתחום, ממליצים להגיע עם רצון והמון אהבה לתחום הים. לצורך קבלת הרישיון תדרשו לעמוד בכמה מבחנים ממשלתיים. רוצים לקרוא עוד על המבחנים המסכמים? היכנסו לכתבה המלאה…

איך לבחור קורס סקיפרים?

הטיפ החשוב ביותר הוא לבדוק מה היא כמות השעות המעשיות שלומדים על כלי השייט. כיום, מגוון בתי ספר ברחבי הארץ מציעים כמות שעות מעשיות קטנות משמעותית מכמות שעות עיוניות הנלמדות בקורס. אצלינו תקבלו יותר שעות ים ותצעו מוכנים להשיט כלי שייט. בואו לקרוא עוד על איך אנחנו מכינים אתכם לים…

איפה אפשר ללמוד את הקורס?

מועדוני השייט שלנו ממוקמים בכמה סניפים באזור הדרום: אשדוד, אשקלון ובאר שבע. לפרטים נוספים ודרכי הגעה מוזמנים לצור קשר…

גלריה

התקשרו עכשיו – 050-4653515